Prison Break - Příběh dvou bratrů, kteří se snaží ze všech sil dostat spoza vězeňských zdí.

Novinky

Úspěšná premiéra seriálu Útěk z vězení

 

Úspěšná premiéra seriálu Útěk z vězení
Včera večer se diváci TV Nova mohli poprvé seznámit s americkým kultovním seriálem Útěk z vězení (Prison Break). Jeho premiéru si v kategorii 15 – 54 nenechalo ujít 49,66% diváků (1. část) a rekordních 56,97% diváků (2. část) z těch, kteří v danou chvíli sledovali některý z televizních programů.

Napětí, dynamika, zajímavě vyprofilované postavy, výborné herecké výkony a skvělý příběh - to jsou přednosti amerického seriálu Útěk z vězení (Prison Break), který měl včera večer premiéru na obrazovkách TV Nova. Prožívat s hrdiny jejich těžký osud a úsilí dostat se na svobodu, si v kategorii 15 - 54 nenechalo ujít 49,66% (1. část) a rekordních 56,97% diváků (2. část) z těch, kteří v danou chvíli sledovali některý z televizních programů.

Koláč sledovanosti 1. dílu seriálu Útěk z vězení

Koláč sledovanosti 2. dílu seriálu Útěk z vězení

Příběh Michaela Scofielda a jeho bratra Lincolna Burrowse, nespravedlivě odsouzeného k trestu smrti, zaujal hlavně mladé muže ve věku 15 - 24 let, jejichž podíl na sledovanosti činil 63,30% (1. část) a 72,81% (2. část).

Útěk z vězení si ale nenechaly ujít ani ženy. Například jeho 2. část sledovalo 55,02% žen kategorie 24 - 34 let a 53,30% žen ve věku 15 - 24 let tou dobou u televizních obrazovek.

Pilotní díl seriálu Prison Break poprvé uvedla na televizní obrazovky společnost Fox v roce 2005. Hned od začátku si v USA získal milióny fanoušků a obdivovatelů. Seriál se již vysílal např. v Kanadě, Austrálii, Francii, Belgii, Anglii, Dánsku, Itálii, Nizozemí, Izraeli, Novém Zélandu, Turecku, Indonésii, Malajsii, na Slovensku, v Polsku a mnoha dalších zemích.
O jeho úspěšnosti svědčí i řada nominací a cen. Jedno z nejvyšších ocenění obdržel v roce 2006 v soutěži People´s Choice Awards za nejoblíbenější televizní seriál roku. Ve stejném roce to např. ještě byly nominace na Zlatý Glóbus za nejlepší dramatický seriál a nejlepšího herce v hlavní roli pro Wentwortha Millera, nominace na cenu Emmy (televizní obdoba Oskara) za ústřední melodii pro skladatele Ramina Djawadiho a nominace na Eddieho, Cenu amerických filmových střihačů, pro Marka Helfricha za nejlepší střih (pilotního dílu).

Žádné komentáře
 
baner www.prison-break.cz